W wyniku ogłoszonego przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej konkursu, w ramach Projektu Tworzenia Regionalnej Sieci Informacyjnej, 20 grudnia 1999 roku Fundacja Nowy Staw otrzymała certyfikat na prowadzenie w Lublinie Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej.
      RCIE jest ośrodkiem informowania propagowania szeroko pojętej tematyki europejskiej. Mieszkańcy Lublina i województwa mogą otrzymać tu odpowiedź na interesujące ich zagadnienia dotyczące instytucji europejskich, zasad ich funkcjonowania, a także procesu integracji Polski z Unią Europejską.
Zadaniem RCIE jest wskazanie Państwu wszelkich aspektów integracji europejskiej związanych z życiem codziennym, edukacją, kulturą, pracą zawodową, istnieje również możliwość korzystania z publikacji i informatorów kierowanych do różnych grup społecznych m.in. dla kobiet, młodzieży, rolników, przedsiębiorców itp.
W ramach RCIE organizowane są seminaria i szkolenia skierowane do różnych grup społecznych.

Wszystkich zainteresowanych problematyką europejską zapraszamy do siedziby RCIE przy Krakowskim Przedmieściu 26, I piętro; od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 17.00.
Informacje można uzyskać również telefonicznie 081 534 61 91, 081 534 61 92.
Proponujemy także korzystać z internetu: naszej witryny lub http://www.cie.gov.pl.